«

»

Mar 08

Obavijesti 9.3.2014. – Vinkovci 4

  • KATEHEZA se održava redovito.
  • Započinje proljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi.Tjedan je posvećen pokori i obraćenju. Kvatreni tjedan završava u subotu.
  • Prva obljetnica izbora pape Franje je u četvrtak.
  • Pobožnost KRIŽNOG PUTA je utorkom i petkom u 18:25 h. Odaziv na prvi križni put je u petak bio veoma dobar. Vjerujem da će slijedeći križni putovi biti još bolji brojem i pobožnošću. Rado bih vidio veći broj djece i mladih.
  • Nadbiskupijski križni put za mlade planiran je za subotu 4. travnja na relaciji Osijek – Aljmaš. Uz molitvu, druženje, pjesmu i hod mladi provedu cijeli dan. Sudjelovati mogu mladi srednjoškolske i starije dobi. Prijave se vrše u uredu.
  • Sakramentu pomirenja (ISPOVIJEDI) neka pristupi svatko ove korizme. Prilika će biti češće nego inače. Svakako za vrijeme križnog puta; jutarnje, obiteljske i večernje mise nedjeljom.
  • Karmine u korizmi petkom?  Većinom ne biramo kad ćemo umrijeti, često ne možemo utjecati niti na dan u koji će biti ukop. Što nam je činiti kad je ukop petkom. Katolici ukapaju katolika i većina gostiju su katolici. Dakle, ručak poslije ukopa je bez mesa. Neka vas ne bude sramota katotički „slaviti“ ukop svojih pokonjika.
    Isto mora vrijediti za rođendane, obljetnice i druga slična događanja.
  • Susret bračnih parova  našeg dekanata održati će se u Rokovcima 13.3. s početkom u 18:30 h. Bilo bi dobro da se iz naše župe koji par odazove. Javite se župniku.


 

„Postom učimo pobjeđivati sebičnost te živjeti logiku dara i ljubavi.“

Iskustvo nam govori da u liturgijskoj godini ne postoji razdoblj ekoje čovjek aviše uozbilji od korizme. Razmišljajući o Kristovoj muci i smrti na križu, ljudi iznova shvaćaju veličinu Božje ljubavi. Upravo zbog toga križa i jeednostavnosti koja se u njemu očituje, čovjek ne može ostati ravnodušan. U praksi se to očituje svojevrsnim pročišćenjem pojedinaca, a u određenim sredinama i čitavih zajednica.

(Želimir Puljić, biskup)

„Ta, poznate darežljivost Gospodina našega Isusa Krista1 Premda bogat, radi vas posta siromašan, da se vi njegovim siromaštvom obogatite“

(2 Kor 8,9)

Papa Franjo nas potiče da o ovim Pavlovim riječima razmišljamo ove korizme i da nam budu korisne na osobnom i zajedničkom putu obraćenja.