«

»

Jun 10

Obavijesti 11.06.2017. – Vinkovci 4

 • Na hodočašću i izletu naših vjeroučenika u Aljmašu jučer je sudjelovalo 66 osoba. Bilo je svima lijepo i korisno.
 • Misa zahvale za proteklu školsku godinu je danas u 11:30 h. Očekujemo učenike, nastavnike i profesore te roditelje.
  Dan škole je u srijedu.
 • Udruga braniteljca, sudionica domovinskog rata slavi „dan braniteljica“ 4. lipnja. Ove godine zbog drugog kruga izbora je proslava premjštena na današnju nedjelju. Domaćin proslavje je vinkovački ogranak. Dio programa je i sudjelovanje na sv. misi u 11:30 h u našoj crkvi.
 • ZLATNA HARFA – smotra dječjih crkvenih zborova je 17. lipnja u našoj crkvi. Djecu ćemo počastiti ćevapima i roštiljskim kobasicama uz sok. Trebamo pomoć oko roštilja i čašćenja, a može pomoć i u naravi (meso za roštilj, sokovi ili novac). Očekujemo oko 200 djece.
 • Antunovo u maloj crkvi. Naša misa je  već tradicionalno u 8:00 h. Ostali program pogledajte na ogl. pl.
 • TIJELOVO  - Svetkovina Tijela i Krvi Kristove je u četvrtak nakon Presvetog Trojstva tj. 15.6. Pripremimo se za tu važnu i zapovijedanu svetkovinu. Oslobodite si vrijeme od 10 – 12 h za sv. misu i tijelovsku procesiju. Bilo bi dobro da sudjeluju svi uzrasti.
  Procesija će se kretati: iz župnog dvorišta, u Genscherovu do ulaska u Matasovićevu pa u Gotovčevu do semafora u Genscherovoj te iz Genscherove opet u crkveno dvorište. Završetak misnog slavlja je nakon procesije u crkvi. Molimo domaćine da na toj ruti okite pročenja svojih kuća i ako nisu u procesiji da iziđu pred kuću u vrijeme prolaska procesije s PRESVETIM.
 • Zalaganjem našeg župljanina I.Dž. prošlog ponedjeljka su obnovljene linije na našem parkiralištu. Lijepo je kad se netko i sam sjeti nešto korisno odraditi na svoju župu.
 • HODOČAŠĆE U LURD Preko naše žup eje upisano 27 hodočasnika. Svi su uplatili akontaciju, a vrijeme je da se uplati još jedan iznos kako vam ne bi bilo puno na kraju.
 • Navještaju se:Ivan Andrijanić i Marija Zovko, Matej Buhač i Ana Crnaić
 • Vjenčani su:Damir Pastuović i Martina Krmek
INTENCIJE – MISNE NAKANE
Presveto Trojstvo 11.06.2017.

Nedjelja

 

 

 

07:00 ++ Nikola i Ivka Majić

 

10:00 spomen: + Martin Spajić
11:30 ++ Petar i Štefica Rebuš

spomen: + Ivanka i Danilo Palik

19:00 + Gordan Gazibara

spomen: ++ Ivan Marković i svi ++ iz ob.Kaurun

              + Antun Bukovšek

Ponedjeljak

Jut. ++ Božo i Anđa Kelava i Franjka Vučak
Več. Svi pokojni iz obitelji Ferbežar

Utorak

Več. 1. + Ante Kelava (u 8:00 h. kod sv. Ante)
2. ++ Marica i Stjepan Filipov

Srijeda

Jut. + Antun Bukovšek
Več. Svi pokojni iz obitelji Sluganović
Četvrtak Jut. + Zlatko Markasović
Več. ++ Ljiljanka Čolić i svi ++ iz ob. Kozina i Cicvarić

Petak

Jut. Na nakanu Marije Grigić
Več. ++Luka i Božica Krezić

spomen: + Božo Tustonjić

Subota

Jut. Na nakanu obitelji Puljić
Več. ++ Marija Lulić i svi pokojni iz obitelji